Co warto wiedzieć przed pierwszą depilacją laserową?

Dzięki nowoczesnym metodom usuwanie zbędnego owłosienia stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Świetnym rozwiązaniem jest m.in. depilacja laserowa. Jednak o czym warto wiedzieć przed pierwszym zabiegiem? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa Opole to wygodny, bezbolesny i bezpieczny zabieg, który można stosować na różnych partiach ciała, takich jak twarz, pachy, plecy. Przed wykonaniem pierwszej sesji warto jednak wiedzieć, jak się do niej przygotować.

Jedną z pierwszych zasad jest zakaz opalania (w tym również korzystania z solarium) minimum cztery tygodnie przed zabiegiem. Niewskazane jest też stosowanie innych metod depilacji, w tym środków złuszczających oraz samoopalaczy. Negatywne znaczenie mogą mieć szczególnie preparaty z witaminą C, D, a także z retinoidami i kwasami owocowymi. Szkodliwe działania mają leki fotoalergiczne i fototoksyczne oraz zioła, które zwiększają wrażliwość na światło.

Inne zasady to:

  • skóra w dniu zabiegu powinna być czysta, pozbawiona warstwy balsamów, kremów i dezodorantów,
  • przed przeprowadzeniem depilacji laserowej konieczna jest konsultacja ze specjalistą.

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej?

Należy także pamiętać, że chociaż depilacja laserowa jest wygodnym i bezpiecznym zabiegiem, istnieją pewne przeciwwskazania do jej zastosowania. Jakie?

Najważniejsze z nich to jak już wspomnieliśmy świeża opalenizna, przyjmowanie leków światło uczulających, ale także ciąża, karmienie piersią i aktualne infekcje wirusowe, bakteryjne, grzybicze – szczególnie w obszarze wykonywania zabiegu. 

Inne przeciwwskazania to:

  • choroby skóry: łuszczyca, rybia łuska, bielactwo,
  • rozrusznik serca,
  • skłonność do bliznowców,
  • tatuaż w miejscu zabiegu,
  • nowotwory.