Depilacja ciała woskiem

Niechcianych włosków można się pozbyć na kilka sposobów. Jednym z najpopularniejszych jest zabieg depilacji ciała, który polega na usunięciu włosków wraz z cebulkami. Po każdym zabiegu włoski stają się coraz słabsze. Mimo, że nie jest to zabieg bezbolesny, to cieszy się bardzo dużą popularnością. Dlaczego?

Depilacja woskiem jest obok zabiegów laserowych jednym z niewielu zabiegów pozwalających uzyskać efekt aksamitnie gładkiej i lśniącej skóry, utrzymujący się od 3 do 4 tygodni, czyli znacznie dłużej niż w przypadku golenia. Poza tym, profesjonalnie wykonany zabieg pozwala uniknąć podrażnień i stanów zapalnych, które mogą pojawiać się po usuwaniu włosków przy użyciu maszynki jednorazowej.

Depilacja woskiem – jak się przygotować?

Po umówieniu wizyty na depilację ciała w profesjonalnym salonie, należy się odpowiednio przygotować, żeby była ona możliwie najbardziej skuteczna. Jak przygotować się do depilacji ciała woskiem?

  1. Zabieg najlepiej wykonywać, kiedy długość włosa wnosi 2-3 mm na twarzy, 3-5 mm na rękach i nogach, 4-5 mm pod pachami i w okolicy bikini.
  2. Około 12 h przed zabiegiem zrób peeling części ciała, które będą depilowane. Pozwala to złuszczyć martwy naskórek, dzięki czemu zabieg będzie bardziej skuteczny.
  3. Trzy dni przed depilacją i co najmniej 24 h po zabiegu zrezygnuj z opalania ciała (zarówno naturalnego jak i natryskowego, solarium).
  4. W dniu zabiegu nie nakładaj kremu, balsamu czy innych preparatów na ciało. Śliska warstwa kosmetyku może utrudniać prawidłową aplikację wosku.

Pamiętaj o środkach ostrożności – po zabiegu unikaj gorących kąpieli i kosmetyków – ciało przemywaj jedynie letnią wodą i nawilżaj oliwką lub olejem kokosowym. Około 2-3 dni po zabiegu unikaj korzystania z basenu i sauny.